Fotoobraz na płótnie czy na papierze fotograficznym – co wybrać?

2020-10-24 20:12

Fotoobrazy to świetna alternatywa dla klasycznych, malowanych obrazów. Do ich niewątpliwych zalet należy nie tylko nowoczesny wygląd, ale również uniwersalny charakter – mogą przedstawiać dowolnie wybrane zdjęcie lub grafikę. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań w zakresie druku, co pozwala na stworzenie całkowicie spersonalizowanego obrazu. Co jednak wybrać: fotoobraz na płótnie czy na papierze fotograficznym? Zapraszamy do lektury tego krótkiego poradnika, który mamy nadzieję, rozwieje wszelkie wątpliwości i ułatwi dobranie najlepszego rozwiązania.

Fotoobraz na płótnie

Fotoobrazy na płótnie cieszą się u nas nieprzemijającą popularnością. Dzięki wykorzystaniu płótna canvas poliestrowego o gramaturze 270 gram jako bazy, każdy przygotowany przez nas obraz jest nie tylko trwały, ale także prezentuje się nadzwyczaj estetycznie. Tkanina ta wykonana jest z włókien syntetycznych, co sprawia, że jest delikatniejsza w dotyku i bielsza niż tradycyjne bawełniane płótno malarskie. Wyróżnia ją również drobniejszy splot, a bardziej jednolita faktura umożliwia równomierne wchłanianie się atramentu, pozwalając na uzyskanie zadruku najwyższej jakości i wierne odwzorowanie kolorów.

Nasze fotoobrazy na płótnie drukowane są na wysokiej klasy ploterach, przy wykorzystaniu trwałych atramentów pigmentowych. Ich zastosowanie pozwala na uzyskanie jak najlepszego efektu wizualnego. Dbamy o to, by każde zdjęcie zostało odwzorowane bardzo dokładnie, zarówno pod względem jakości, jak i kolorów.

Każdy nasz fotoobraz na płótnie jest naciągany na specjalnie oszlifowane sosnowe krosna. Szczególnie ważna jest dla nas jakość wykończenia, dlatego zwracamy uwagę, by wydruk był zamocowany estetycznie i trwale, a całość prezentowała się jak prawdziwe dzieło sztuki. Finalny produkt zawiera w zestawie uchwyty montażowe, które umożliwią powieszenie obrazu w łatwy sposób.

Fotoobraz na płótnie będzie stanowił świetne uzupełnienie każdej przestrzeni – zarówno publicznej, jak i prywatnej. Dzięki temu, że zadruk wykonywany jest na płótnie o delikatnej, ale niejednolitej fakturze, obraz będzie się odpowiednio prezentował zarówno w sztucznym, jak i naturalnym świetle. Zachęcająca jest również ilość motywów, jakie mogą się pojawić na takim fotoobrazie. Z pewnością każdy znajdzie propozycję dostosowaną do swoich potrzeb i preferencji.

Fotoobraz w ramce

Fotoobraz w ramce jest nieco tańszy niż fotoobraz na płótnie, co jednak nie przeszkadza mu prezentować się równie okazale. Wydruk zdjęcia przygotowywany jest na grubym i trwałym papierze fotograficznym o gramaturze minimum 240 g przy zastosowaniu wysokiej jakości tuszów. Są one nie tylko trwałe i odporne na działanie promieni słonecznych, ale pozwalają również na wierne odwzorowanie kolorów.

Każdy fotoobraz w ramce może zostać wykonany na papierze perłowym lub matowym, dzięki czemu łatwiej znaleźć rozwiązanie dostosowane do rodzaju i stylu urządzanego wnętrza. Gotowy wydruk fotograficzny umieszczany jest w czarnej, minimalistycznej ramce, która w łagodny sposób podkreśla urok obrazu, stanowiąc jedynie subtelny dodatek i nie przytłaczając przedstawionego motywu.

 

 

Fotoobraz w antyramie

Fotoobraz w antyramie, podobnie jak fotoobraz w ramce, wykonywany jest na papierze fotograficznym o gramaturze minimum 240 g. Przygotowywany jest w tej samej technologii, co przekłada się na wysoką jakość zadruku i podnosi jego walory estetyczne. Jednak w tym przypadku wydruk fotograficzny umieszczany jest w antyramie, a nie czarnej ramce. Takie minimalistyczne wykończenie sprawia, że fotoobraz będzie prezentował się doskonale zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach, stanowiąc nietuzinkowy element dekoracyjny.

 

W KupObraz.pl każdy fotoobraz wykonywany jest na zamówienie, dzięki czemu może zostać spersonalizowany. Możliwy jest wybór nie tylko samego zdjęcia, ale również materiału, na którym będzie przygotowany i wielkości. To znacząco ułatwia dobranie trafnego rozwiązania, czy to prezent, czy na użytek własny.