Blog


Z wielkim smutkiem zawiadamiamy że strona Kup Obraz zostanie wyłączona z końcem miesiąca.
Wszystkie przesłane dane zostaną bezpowrotnie zniszczone po zamknięciu serwisu.
Prosimy o pobranie wszystkich interesujących danych przed jego zamknięciem.

Jak wycenić swoje zdjęcia?

2021-02-18 20:00

Każdy, kto choć raz stanął przed dylematem wycenienia swojej pracy, wie jakie to trudne. Zwłaszcza gdy chodzi o pracę twórczą, i to taką, w której nie można przeliczyć czasu na pieniądze w oczywisty sposób. Jeśli także nie wiesz, jak wycenić zdjęcie tak, by klient chciał za nie tyle zapłacić, a Ciebie mimo wszystko ta suma usatysfakcjonowała, to liczymy, że ten poradnik Ci pomoże.

więcej

Sprzedawanie zdjęć z drona. Będzie łatwiej.

2021-02-04 17:39

Już nie ma znaczenia czy to hobbistycznie, czy zawodowo. Nowe przepisy prawa dronowego, które weszły w życie 31 grudnia 2020 roku, wiele zmieniają. I w przypadku fotografów oraz filmowców, są to na szczęście zmiany na korzyść. O czym jednak musisz pamiętać, chcąc fotografować, a później sprzedawać zdjęcia z drona?

więcej

Zarabianie na zdjęciach z podróży – jak to zrobić?

2020-11-14 11:35

Wakacje, których koszt się zwraca – któż z nas, by tego nie chciał. Jednak to marzenie nie musi być zwykłą mrzonką. Wystarczy tylko odpowiednia strategia, nieco umiejętności i wiedza, gdzie (i jak) opłaca się sprzedawać swoje fotografie tak, żeby zaczęło to przynosić realne korzyści. Więc jeśli chociaż raz zastanawiałeś się, jak zarobić na zdjęciach z podróży, to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Mamy gotowe odpowiedzi.

więcej

Fotoobraz na płótnie czy na papierze fotograficznym – co wybrać?

2020-10-24 20:12

Fotoobrazy to świetna alternatywa dla klasycznych, malowanych obrazów. Do ich niewątpliwych zalet należy nie tylko nowoczesny wygląd, ale również uniwersalny charakter – mogą przedstawiać dowolnie wybrane zdjęcie lub grafikę. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań w zakresie druku, co pozwala na stworzenie całkowicie spersonalizowanego obrazu. Co jednak wybrać: fotoobraz na płótnie czy na papierze fotograficznym? Zapraszamy do lektury tego krótkiego poradnika, który mamy nadzieję, rozwieje wszelkie wątpliwości i ułatwi dobranie najlepszego rozwiązania.

więcej

Jak zacząć zarabiać na zdjęciach?

2020-10-24 20:09

To już ten moment, kiedy chciałbyś zarabiać na własnych zdjęciach, ale nie wiesz jak zacząć? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią i zastanawiasz, czy można na z niej wyżyć? Nawet jeśli jesteś fotografem-amatorem, to masz co najmniej kilka opcji, by zarabiać na zdjęciach. I to wcale nie musi oznaczać wykonywania sesji ślubnych czy rodzinnych! Jest wiele innych, dla niektórych nawet ciekawszych, alternatyw, jak choćby portale z foto obrazami.

więcej